Марица“ пропусна да победи Крумовград“ в домакинска среща от 9-ти

...

Марица изпусна Крумовград, Ботев II отнесе петица в Русе

„ Марица “ пропусна да победи „ Крумовград “ в домакинска среща от 9-ти кръг от шампионата във Втора лига. Пловдивчани не позволяват загуба към този момент в пети следващ мач.

В 29-та минута, при първият си удар към вратата, влезлият като насилствена промяна Георги Трифонов откри резултата в интерес на гостите. След гола пловдивчани преобладаваха. В 33-та минута Станислав Маламов можеше да изравни, само че ударът му излезе в навън. В 37-та минута Маламов се поправи и изравни резултата. Той получи топката към границата на наказателното поле, залъга бранител и с прекрасен обмислен удар означи четвъртото си попадение от началото на сезона.

„ Марица “ стартира вихрено второто полувреме и единствено за 15 минути сътвори 7-8 чисти положения. В 47-та минута Станислав Маламов изведе на чудесна позиция зад защитата Валери Домовчийски, който приключи съвършено и направи 2:1. Само минута след гола Маламов още веднъж се озова на стрелкова позиция, само че той не съумя да стреля в опразнената врата. В 49-та минута, след добра контра почнала от Радослав Апостолов, Веселин Марчев напредна отдясно на скорост и стреля, само че ударът му бе отразен. В 53-та минута Мартин Газиев от свободен удар стреля неопределено. Минута по-късно Веселин Марчев нанесе добър удар по диагонала, само че топката мина на към педя около вратата. Той повтори упражението в 55-та минута и този път стреля тъкмо, само че вратарят Макенджиев избави. В 56-та минута и Радослав Апостолов опита удар от не неприятна позиция, само че не бе прецизен. В 63-та минута скоростна контра, минала през Станислав Маламов и Валери Домовчийски, бе приключена от Милен Танчев, само че и той не бе прецизен.

В 81-та минута основният арбитър отсъди дузпа в интерес на гостите. Капитанът Илиев извърши долу вдясно, а Илия Николов бе на косъм да избави. В продължението на мача Валери Домочийски се озова в прелестна позиция и можеше да донесе успеха на своя тим, само че ударът му бе избит в корнер.

С 14 точки " Марица " заема 5-о място, единствено на една зад водачите. На 17-ти септември от 17 часа, „ Марица “ гостува на втория тим на „ Ботев “.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев (Йордан Пейчинов), Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Сали Садъков (Милен Танчев), Станислав Маламов (Петър Атанасов), Симеон Вешев (Айкут Янъков), Веселин Марчев (Дъглас Иванов), Валери Домовчийски – капитан. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Мартин Лазов.

КРУМОВГРАД: Благой Макенджиев, Атанас Ташолов, Венцислав Богданов, Владислав Узунов (Благовест Данчев), Дилян Георгиев, Енрике Дивънс (Ахмед Осман), Калоян Стефанов, Костадин Ничев, Красимир Илиев – капитан, Мариян Тонев (Октай Юсеин), Цветелин Радев (Георги Трифонов). РЕЗЕРВИ: Милко Баданов, Атанас Стоименов, Калоян Пехливанов.

Марица (Пловдив) 2:2 Крумовград

0:1 Георги Трифонов (29), 1:1 Станислав Маламов (37), 2:1 Валери Домовчийски (47), 2:2 Красимир Илиев (80-дузпа)

Дунав (Русе) 5:0 Ботев (Пловдив) II

1:0 Мартин Костадинов (25), 2:0 Мирослав Будинов (67), 3:0 Йордан Димитров (71-дузпа), 4:0 Мирослав Будинов (81), 5:0 Диян Димов (84)

Източник: marica.bg