Марек постигна втора победа в контролите, след като надделя с

...

Марек би Балкан в контрола с три гола и две дузпи

Марек реализира втора победа в контролите, откакто надви с 2:1 като посетител на Балкан (Ботевград). Срещата се игра на стадион " Христо Ботев ", a резултатът откриха домакините, само че гостите от Дупница обърнаха нещата в своя изгода. Това бе и първа инспекция за тима от Ботевград.
Резултатът откри в 13-ата минута завърналият се в тима на Балкан от ЦСКА 1948 Цветелин Цаковски. Той се разписа от дузпа, която бе отсъдена за попречване на Божидар Божилов. Седем минути по-късно неточност на балканци пред наказателното им поле докара до изравнителен гол за Марек, а негов създател бе Росен Йорданов. През второто полувреме треньорът на Балкан Иван Редовски пусна в игра петима от пристигналите на проби млади футболисти, а до края на мача влязоха и още двама. В състава на гостите също играха много юноши, а един от тях донесе и успеха. Точен бе в 65-та минута Симеон Димитров. Четири минути преди края на мача Божилов от Балкан още веднъж бе съборен в наказателното поле. Този път обаче Цаковски пропусна от бялата точка и Марек завоюва контролната среща.