Манчестър Юнайтед започна предсезонните си контроли с победа с 2:0

...

Мейсън Маунт с успешен дебют като футболист на Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед стартира предсезонните си контроли с победа с 2:0 над Лийдс Юнайтед на стадион " Улеваал " в Осло. Дебют за " алените дяволи " направи единственото досега ново попълнение Мейсън Маунт.

Възпитаниците на Ерик тех Хаг излязоха напред в резултата в 67-ата минута, когато Исак Аарьонен изведе Ноам Емерен самичък против Дани ван ден Хювел, норвежецът стреля елегантно с левия крайник към далечния ъгъл и преодоля нидерландеца за 1:0.

Емеран се регистрира и с асистенция в 81-вата минута, когато пусна прелестно подаване за Джо Хъгил, той бе тотално пропуснат от отбраната на Лийдс и безпроблемно прати топката в мрежата за повторно.

Юнайтед стартира сезона във Висшата лига на 14 август с домакинство на Уулвърхемптън, а преди този момент предстоят другарски мачове още с Лион, Арсенал, Рексъм, Реал Мадрид, Борусия Дортмунд, Ланс и Атлетик Билбао.