Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналите на ФА Къп след

...

Юнайтед и Тотнъм без проблем се класираха за осминафиналите на ФА Къп

Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналите на ФА Къп след победа с 3:1 над втородивизионния Рединг на " Олд Трафорд ". Тимът на Ерик Тен Хаг продължи впечатляващата си домакинска серия от 10 следващи триумфа.

Резултатът откри Каземиро в 54-ата минута след извеждащ пас на Антъни. Бившият халф на Реал Мадрид технично копна топката над вратаря. Само четири по-късно той още веднъж се прояви с удар по земя, който влезе в далечния ъгъл - 2:0.

В 65-ата минута някогашният нападател на Ливърпул Анди Керъл получи втори жълт картон след жестоко нарушаване против Каземиро. Резервата Фред направи резултата 3:0 единствено секунди по-късно след подаване на Бруно Фернандеш и удар с пета от близка отдалеченост.

Рединг изненадващо стигна до попадение в 72-ата минута, когато след центриране от корнер Амаду Мбенгу се разписа с глава.

В различен мач от конкуренцията Тотнъм се наложи с 3:0 против Престън Норт Енд.

Хари Кейн получи отмора от мениджъра Антонио Конте. В негово неявяване на два пъти се разписа сътрудникът му в офанзива за " шпорите " Хюн Мин Сон. Националът на Република Корея откри резултата в 50-ата минута след скучно първо полувреме.

Точно 19 минути по-късно Сон с шут от отдалеченост осъществя и втория гол във вратата на Престън.

Новото попълнение Арно Данжума, който мина в Тотнъм по-рано през седмицата, влезе като запаса и в дебюта си оформи класическия триумф за гостите три минути преди края на постоянното време на дуела на стадион " Дийп Дейл ". /БГНЕС
Източник: bgnes.bg