Манчестър Юнайтед се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига,

...

Роналдо прати Юнайтед на осминафинали

" Манчестър Юнайтед " се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига, съобщи bTV.  " Червените дяволи " продължиха към осминафиналите след триумф с 2:0 против " Виляреал " като посетител в дуел от петия кръг на група 6. Победата пристигна, с помощта на дежурния гол на Кристиано Роналдо и дебютното попадение на Джейдън Санчо.

Така " Юнайтед " завоюва незабавно след уволнението на Оле Гунар Солскяер. Тази вечер отборът бе воден от краткотрайния управител Майкъл Карик. Той стана първият британски треньор с победа в дебюта си отпред на " алените дяволи " от 1931 година насам, когато същото прави Уолтър Крикмър.

През първото полувреме вратарят на островитяните Давид Де Хеа блесна на два пъти, отразявайки удари на Мой Гомес и Мануел Тригерос. Пропуск за " Виляреал " направи Арно Данжума, а за " Юнайтед " най-близо до гола бе Кристиано Роналдо, който обаче стреля право в стража Херонимо Рули.

Аржентинецът спря и Джейдън Санчо след почивката, само че позволи неточност в 78`. Фред лиши топката на Етиен Капу и откри Роналдо, който трансферира излезлия напред Рули. Така шесткратният притежател на " Златната топка " стана първият, който се разписва във всеки един от началните 5 мача на британски тим в Шампионска лига.

Домакините се впуснаха напред в търсене на изравнителен гол и бяха осъдени на контраофанзива. В последната минута Санчо най-накрая се разписа за 20-кратния британски шампион и постави точка на разногласието. За него попадението идва в 15-ия му мач и след 11-ия удар.

Така " Юнайтед " е на върха в група 6 с актив от 10 точки, пред " Виляреал " със 7. В късния мач " Йънг Бойс ", който е финален с 3 точки, приема " Аталанта ", чийто отбор е с актив от 5.
Източник: standartnews.com