Манчестър Юнайтед постигна много важна за целите си победа с

...

Две дузпи и отменен гол донесоха труден успех на Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед реализира доста значима за задачите си победа с 2:1 над Уест Хам на "Олд Трафорд ", с помощта на която се приближи на две точки от четвъртото място. "Червените дяволи " прекъснаха серията си от две следващи загуби, само че в действителност изиграха много слаб мач, като в доста моменти отстъпваха на своя противник, написа sportal.bg. Въпреки това домакините стигнаха до успеха с два гола от дузпи на Пол Погба (19', 80'). Фелипе Андерсон (49') се разписа за гостите, които бяха ощетени в самото начало, откакто друго попадение на бразилеца бе погрешно анулирано поради засада. Първата дузпа на Юнайтед също бе оспорвана от лондончани, които удариха и гредата през втората част.

Мениджърът на домакините Оле Гунар Солскяер не можеше да разчита на осъдените Люк Шоу и Ашли Йънг, както и на контузения Андер Ерера. Норвежецът бе направил общо пет промени спрямо мача с Барселона през седмицата. Фил Джоунс, Маркос Рохо, Хуан Мата, Антони Марсиал и Джеси Лингард започнаха. Виктор Линдельоф, Скот Мактоминей и Маркъс Рашфорд останаха на скамейката.

Пабло Сабалета, Роберт Снодграс и Артур Масуаку стартираха за "чуковете ".

Лондончани влязоха по-добре в мача и нападнаха по-опасно първоначално. В десетата минута гостите даже стигнаха до гол, откакто Ернандес смъкна с глава центриране на Масуаку към Андересон, който стреля около Де Хеа. Попадението неправилно бе анулирано поради засада, каквато повторенията демонстрираха, че няма, защото Далот покриваше бразилеца.

В 17-ата минута домакините получиха дузпа. Марсиал потърси Мата на границата на наказателното поле, а Снодграс се хвърли на шпагат. Испанецът падна, а Греъм Скот уточни малко пресилено бялата точка. Пол Погба извърши тъкмо дузпата, давайки задатък на Юнайтед.

Към края на полувремето гостите още веднъж пробваха да натиснат. Андерсон направи един добър пробив по десния фланг, след което опита нещо приблизително сред центриране и удар, само че Де Хеа се намеси.

В 49-ата минута Де Хеа хвърли неприятно към Погба, който също не съумя да резервира владението. Райс изостри офанзивата, след което Лансини центрира доста добре към далечната греда, където Андерсон бе оставен самичък. Бразилецът стреля в близкия ъгъл, Де Хеа се намеси, само че не съумя да спре топката, която влезе във вратата му.

След това "чуковете " още повече са активизираха в търсене на цялостния поврат.

Оле Гунар Солскяер реагира с включването на Рашфорд, който размени Мата. Именно младият нападател излезе на стрелкова позиция в 59-ата минута, само че Фабиански се намеси добре.

Уест Хам продължи да играе по-добре, а идващият ход на Солскяер бе да пусне Перейра и Гринууд. В 76-ата минута шансът лиши лондончани от втори гол, откакто страховит удар на Антонио срещна напречната греда. Две минути по-късно още веднъж Антонио бе на крачка от попадението, само че този път Де Хеа показва котешки инстикт и мазета, спасявайки тима си сигурен гол.

Така пристигна 79-ата минута, когато Марсиал изскочи зад защитата на Уест Хам. Фредерикс опита да го спре с обезверен шпагат, само че фаулира нападателя. Този път дузпата бе безспорна, а Погба още веднъж бе прецизен от бялата точка.

До края домакините съумяха да държат контрола в свои ръце и завоюваха значими три точки в борбата за топ 4.
Източник: fakti.bg