Манчестър Юнайтед изигра изключително първо полувреме срещу Ливърпул, което се

...

Манчестър Юнайтед взе голямото английско дерби с Ливърпул

Манчестър Юнайтед изигра извънредно първо полувреме против Ливърпул, което се оказа задоволително за победа в огромното дерби на британската Висша лига. " Червените дяволи " завоюваха с 2:1 на " Олд Трафорд " и взеха основен задатък в борбата за второто място в шампионата.
Големият воин за 20-кратните първенци беше Маркъс Рашфорд, който означи и двата гола през първото полувреме, нанасяйки тежък удар върху Ливърпул. Мърсисайдци съвсем нямаха положения пред вратата на Де Хеа.
През второо полувреме Манчестър Юнайтед заложи напълно на отбраната и в 66` Садио Мане прати остра топка в наказателното поле, която Ерик Баи вкара в личната си врата - 2:1. До края на мача Ливърпул атакуваше масирано, само че не се стигна до чисто голово състояние, а само два пробива на Фирмино и Мане доведоха до нещо по-интересно пред вратата на Де Хеа - 2:1 краен резултат.
Това постави завършек на серията от 4 следващи равенства сред двата тима. Това е и първи триумф на Манчестър Юнайтед над огромния противник от началото на 2016 година насам.
Успехът на Моуриньо и компания направи разликата с Ливърпул 5 точки в борбата за второто място. " Червените дяволи " имат 65 точки, а Тотнъм сега е 4-и с катив от 58 пункта.