Манчестър Юнайтед и Ливърпул се изправят един срещу друг в

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед 1:1 Ливърпул, ужасна грешка за гостите

Манчестър Юнайтед и Ливърпул се изправят един против различен в огромното дерби на британския футбол.. Луис Диас откри в 23-ата минута. Бруно Фернандеш изравни в 50-ата.

Срещата от 32-ия кръг на Висшата лига може да я наблюдавате онлайн в ефира на DIEMA SPORT 2, а на уеб страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от конфликта.

Още във втората минута Бруно Фернандеш изведе Алехандро Гарначо, който напредна и мина край Куивийн Келехър. Последва шут и гол, но аржентинецът беше в засада и голът беше анулиран, и то вярно.

Ливърпул отговори с извънреден късмет на Собослай. Салах видя вляво унгареца, който шутира, само че Андре Онана с една ръка блокира. Дарвин Нунес се понесе по дясното крило след избита топка и комбинира с Мохамед Салах. Той стреля от въздуха, но Аарън Уан-Бисака блокира с тяло удара му. След корнера Салах овладя и върна леко обратно за Собослай. Унгарецът шутира от придвижване, само че над напречната греда на Андре Онана.

В 18-ата минута мърсисайдци разиграха чудесно нахлуване, а Мак Алистър видя вляво Андрю Робъртсън. Шотландецът даде изострен паралелен пас по земя към връхлитащия Собослай, чийто удар беше много слаб в тази обстановка и не съумя да затрудни Онана. Три по-късно Андрю Робъртсън се понесе вляво и стреля от междинна отдалеченост, само че доста неопределено.

Темпото, което Ливърпул наложи над огромния си противник даде резултат в 23-ата минута. Собослай центрира от корнер, а Уан-Бисака изпусна Дарвин Нунес. Уругваецът продължи с глава към непокрития Луис Диас и колумбийското крило на Ливърпул с ножичен удар преодоля Онана - 1:0.

" Червените дяволи " дадоха отговор на предизвикателство, а Бруно Фернандеш центрира от фал след 26 минути игра. Каземиро смъкна паралелно към Уили Камбуала или Хойлунд, но и двамата се разминаха с топката. В 33-ата минута Ливърпул направи обещаваща контраакция, а Луис Диас изведе вдясно Мохамед Салах. Топката пристигна леко обратно за №11, който въпреки всичко стреля и принуди Онана да прави избавяне. След него нов удар от Салах беше изчистен от камерунския пазач на домакините.

Напорът на " алените " стана извънредно огромен и в 35-ата минута мощен шут на Дарвин Нунес профуча рисково близо над напречната греда на Онана. Минута по-късно гостите имаха нов, отличен късмет да удвоят актива си, а Собослай подаде към Салах, чийто удар беше прекомерно разочароващ.

В 48-ата минута Дарвин Нунес се озова на стрелкова позиция и насочи доста мощен удар, само че Хари Магуайър с тяло блокира. Пет след подновяването Джарел Куанса от Ливърпул позволи извънредно неприятна неточност при владението на топката. Английският защитник подцени обстановката и даде паралелен пас към Ван Дайк. Той беше прекомерно пай, а Бруно Фернандеш открадна. Португалецът насочи удар от доста далечна отдалеченост, който трансферира излезлия Келехър и изравни резултата - 1:1.