Манчестър Сити спечели за шести път Купата на футболната асоциация

...

Манчестър Сити с требъл след разгром над Уотфорд

Манчестър Сити завоюва за шести път Купата на футболната асоциация на Англия. С това отборът на Гуардиола направи невиждан "требъл ", ставайки първенец и вдигайки двете най-ценни купи на острова, написа topsport.bg.

Гражданите разгромиха Уотфорд с 6:0 в мач на Уембли, в който имаха цялостно предимство. Победителите имаха два сложни момента първоначално - избавяне на вратаря им Едерсон и рекламация за дузпа за Уотфорд. Но голът на Бернардо Силва в 26-ата минута внесе нужното за тях утешение. Второто попадение малко по-късно пречупи съпротивата на на "стършелите ". През второто полувреме разгромът беше завършен. Резултатът е повтаряне на върха, реализиран от Бъри против Дарби Каунти през 1903 година.
 Манчестър Сити с требъл след погром над Уотфорд (СНИМКИ)
Източник: fakti.bg