Манчестър сити спечели с лекота 20-ата си победа за сезона

...

"Манчестър сити" спечели с лекота 20-ата си победа за сезона във Висшата лига

Манчестър сити " завоюва с лекост 20-ата си победа за сезона във Висшата лига. " Гражданите " се постановиха с 3:1 в семейството си на " Уотфорд ".

С това воденият от Хосеп Гуардиола тим възвърне преднината си от 15 точки пред втория " Манчестър юнайтед ". Третият " Челси " изостава със 17, само че в сряда следва да играе в дербито с " Арсенал ".

" Сити " имаше предимство през съвсем целия мач и безпроблемно стигна до триумфа. Домакините водеха с два гола до 13-ата минута, като доникъде на първата част към този момент бяха изпуснали още няколко отлични благоприятни условия.

© Reuters

В първата минута Рахим Стърлинг даде преднина на тима си, като засече чудесно подаване на Лирой Сане от ляво. Секунди по-късно Джон Стоунс пропиля чисто състояние, като от близко стреля над вратата.

Кристиан Кабеселе си вкара автогол в 13-ата минута при несполучлив опит да почисти топката след подаване от дясно. Четири по-късно Кевин де Бройне стреля от фаул, само че улучи гредата.

" Сити " продължи да нападна и да основава положения, само че трябваше да чака до 63-ата минута, с цел да стигне до нов гол. Тогава Серхио Агуеро се оказа на вярното място, откакто вратарят на " Уотфорд " Еурелио Гомеш отби топката.

Последва разпределяне в състава на " жителите " и гостите го използваха, с цел да понижат. В 82-ата Андре Карийо пусна от ляво в наказателното поле и Андре Грей засече във вратата. В началото на добавеното време Перейра изиска дузпа за нарушаване от страна на Отаменди, само че съдията реши, че такова няма.
Източник: dnevnik.bg