Манчестър Сити се върна на върха във временното класиране на

...

Ранен гол реши изхода от сблъсъка между Тотнъм и Сити

Манчестър Сити се върна на върха във краткотрайното класиране на Висшата лига. " Гражданите " съкрушиха с 1:0 като посетители Тотнъм в мач от 10-ия кръг на шампионата. Единствният гол на " Уембли " вкара Рияд Марез още в 6-ата минута.

С триумфа отборът на Пеп Гуардиола събра 26 точки и дели първото място с Ливърпул. " Шпорите " са пети с 5 точки по-малко.

Мачът се изигра на доста неприятен терен, защото единствено ден по-рано оборудването одобри дуел от американската NFL.

Гостите стигнаха до гол още в 6-ата минута. Трипиър изгуби топката, която попадна в Стърлинг, който напредна в наказателното поле и върна към Рияд Марез. Алжирският футболист с удар от близко вкара за 0:1.

Домакините бяха покрай равнене в 9-ата минута, само че топката мина на сантиметри от гредата след удар на Лукас.

Снимка 386429
Източник:

Натискът на лондончани продължи и пропуски направиха Алдервейрелд, Ламела и Кейн.

В 29-ата минута шут на Марез срещна гредата. До края на полувремето двата отбора си размениха по няколко рискове, само че голове не паднаха.

В началото на втората част Сити получи опция да извърши директен свободен удар от комфортна отдалеченост. Давид Силва обаче стреля право в стената. Три минути по-късно още веднъж испанецът можеше да означи само че от няколко метра не съумя да си спре топката.

В 65-ата минута удар на Агуеро от точката на дузпата бе уловен от Лорис.

В 79-ата минута Ламела от няколко метра на празна врата не съумя да вкара, а вместо това стреля в навън.

До края на мача голове не паднаха и по този начин Сити взе значима победа в борбата за купата.