Манчестър Сити разби с 5:0 Хъдърсфийлд в двубой от трети

...

Манчестър Сити приветства Де Бройне с разгром над Хъдърсфийлд

Манчестър Сити разруши с 5:0 Хъдърсфийлд в дуел от трети кръг на ФА Къп. Срещата ще се запомни и със завръщането в игра на Кевин Де Бройне, отсъствал пет месеца поради травма.

Белгиецът даде красива асистенция за петото попадение на „ жителите “, вкарано от Жереми Доку.

Преди белгийската композиция за последния гол Фил Фодън означи две попадения, Хулиан Алварес също откри мрежата един път, а и Бен Джаксън си вкара автогол.

Срещата стартира с удар на Манчестър Сити. Хулиан Алварес опитва шанса си от към 25 метра, но топката не затрудни доста вратаря на " териерите ". Следващата заплаха обаче бе пред вратата на " жителите "

Следващите минути бяха много тихи, преди Манчестър Сити да окаже напън в средата на полувремето. Междувременно Матеус Нунеш се появи на терена, заменяйки контузения Мануел Аканджи.

И устремът на " жителите " резултира в гол след към половин час игра. Ковачич откри Алварес в наказателното поле и аржентинецът стреля полуобърнат към вратата. Ударът му бе блокиран, само че топката се озова у Фил Фодън, който приключи във вратата на Хъдър за 1:0.

Малко след първия гол падна и втори в интерес на " небесносините ". " Гражданите " разиграха ужасно на малко пространство и отблизо разстояние Хулиан Алварес някак добута топката във вратата на " териерите " сред краката на противник - 2:0.

Точно четвърт час след началото на вторите 45 минути Сити вкара и трети гол, въпреки и той да бе със инцидентен детайл. Атаката на домакините обаче бе доста красива - Ковачич откри с дълъг отвесен пас Нунеш, а той насочи към Оскар Боб. Младокът опита да подаде, само че топката влетя в мрежата на Никъл за 3:0.

Манчестърци не трябваше да чакат доста и още в 65-ата минута и след чудесно разиграване след корнер, Фил Фодън с компактен удар отвън пеналта се разписа за повторно в дуела.

Шампионът на Англия продължи да твори, а Де Бройне означи завръщането си в игра след пет месеца с красива асистенция. Белгиецът се появи на терена в 57-ата минута, а малко след 70-ата минута центрира за Жереми Доку, който означи с удар от въздуха.

FT / Манчестър Сити - Хъдърсфийлд 5:0

1:0 Фил Фоден 33`

2:0 Хулиан Алварес 37`

3:0 Бен Джаксън 58` (автг.)

4:0 Фил Фодън 65`

5:0 Жереми Доку 74`

Манчестър Сити:  Щефан Ортега, Серхио Гомес, Мануел Аканджи, Рубен Диаш, Йошко Гвардиол, Рико Люис, Матео Ковачич, Оскар Боб, Джак Грийлиш, Фил Фодън, Хулиан Алварес

Мениджър: Хосеп Гуардиола