Манчестър Сити постигна победа с 2:0 у дома срещу Евертън

...

Ерлинг Холанд възвърна головата си форма за Манчестър Сити при победата над Евертън

Манчестър Сити реализира победа с 2:0 вкъщи против Евертън в първи дуел от 24-ия кръг във Висшата британска лига.

Сити имаше предимство през първото полувреме, само че не съумя да вземе задатък в резултата.

В 71-ата минута Ерлинг Холанд със мощен удар от наказателното поле не остави шансове за вратаря на гостите Джордън Пикфорд.

Пет минути преди края на постоянното време още веднъж норвежкият национал беше прецизен във вратата на " карамелите " след асистенция на Кевин де Бройне. Норвежкият национал осъществя първите си попадения от края на ноември, до момента в който Евертън остава без победа в седем следващи дуела във Висшата лига и има единствено 19 точки на 18-то място в класирането.

Шестият следващ триумф най-малко краткотрайно изкачи първенците преди всичко във краткотрайното класиране. Воденият от мениджъра Пеп Гуардиола състав има актив от 52 точки и е с точка пред Ливърпул, който по-късно през днешния ден играе пред лична аудитория против Бърнли.