Манчестър Сити постигна очаквана победа срещу Хъдърсфийлд в среща от

...

Сити писа 6 на Хъдърсфийлд, вратарят на гражданите с асистенция

Манчестър Сити реализира предстояща победа против Хъдърсфийлд в среща от 2-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион " Етихад " завърши при безапелационното 6:1 в интерес на домакините.

Точни за тях бяха Жезус, Силва и на три пъти Серхио Агуеро, като Конголо си вкара и автогол.

Снимка 373963
Източник:

Повече от любопитно за отбелязване бе това, че публично като помощник за първото попадение в мача - на Кун, бе записан вратарят на " жителите " Едерсон. Именно след негов пас Агуеро откри резултата. Това се случи след тъкмо 25 минути игра.

Иначе стартът бе напълно в интерес на манчестърци, като бе въпрос на време да се стигне до първи гол.

Гостите пробваха да покажат умения, само че бързите попадения на " небесносините " прекратиха тези им упоритости още в зародиш.

Още до края на първата част към този момент бяха осъществени 4 попадения - три за домакините и едно за гостуващия тим.

Снимка 373966
Източник:

След първата сполучлива офанзива на Сити и даването на правилния звук от Кун, в 31-ата минута и Габриел Жезус порази съперниковата врата. Още 4 минути по-късно още веднъж Агуеро повиши на 3:0, преди Станкович да запази достойнството на гостите, вкарвайки почетния гол в тяхна изгода.

Снимка 373965
Източник:

След почивката нищо на терена не се промени значително, като се стигна до ново попадение за Сити, като този път в прегръдките на съотборниците си бе Давид Силва.

5:1 направи Серхио Агуеро, разписал се за своя хеттрик 15 минути преди последния съдийски сигнал, а крайното 6:1 бе завършено от Конголо, пратил топката в личната си врата.

Снимка 373962
Източник:

Така " жителите " се причисляват към тимовете с цялостен точков актив в челото на класирането. За Хъдърсфийлд загубата бе втора поредна.

Пеп Гуардиола не можа да разчита на една от огромните си звезди през днешния ден - Кевин де Бройне. Той получи тежка травма в коляното и ще отсъства от терените за три месеца.