Манчестър Сити победи с категоричното 4:1 у дома Манчестър Юнайтед

...

Гражданите превзеха Манчестър, какво става с Роналдо

Манчестър Сити победи с безапелационното 4:1 вкъщи Манчестър Юнайтед в дербито от 28-ия кръг във Висшата британска лига.

Шампионите са преди всичко във краткотрайното класиране с 69 точки, до момента в който " алените дяволи " заемат пета позиция с 47 точки.

Двубоят започва чудесно за домакините, които поведоха в резултата още в петата минута посредством Кевин де Бройне. Белгиецът се разписа с удар от наказателното поле след подаване на Бернардо Силва.

Джейдън Санчо изравни за Юнайтед с шут от отдалеченост в 22-ата минута, само че насладата на гостите беше къса. В 28-ата минута Де Бройне за повторно даде задатък за " жителите ", които направляваха напълно събитията на терена.

Преди края на първата част Рияд Марез и Фил Фоудън пропуснаха да се разпишат във вратата, защитавана от Давид де Хеа.

След почивката Манчестър Сити контролираше напълно събитията на терена и стигна до нови две попадения.

Рияд Марез със мощен удар в 68-ата минута направи резултата 3:1, а във втората минута на спомагателното време той още веднъж се квитанция за 4:1 след асистенция на Илкай Гюндоган.

В този дуел Юнайтед не можеше да разчита на контузения Кристиано Роналдо.

В понеделник е мачът сред Тотнъм и Евертън.
Източник: standartnews.com