Манчестър Сити оглави временно подреждането в английската Висша лига, след

...

Манчестър Сити не остави шансове на Лутън и временно излече начело във Висшата лига

Манчестър Сити оглави краткотрайно подреждането в британската Висша лига, откакто надигра с безапелационното 5:1 вкъщи новака Лутън Таун в дуел от 33-ия кръг на шампионата.

С триумфа " жителите " събраха 73 точки и излязоха на две пред другите два съществени кандидата Ливърпул и Арсенал, които ще изиграят в неделя своите мачове от кръга. Междувременно пък Лутън заема 18-ата позиция с 25 пункта, изоставайки на един от избавителния бряг.

Срещата на " Етихад " стартира по желан метод за домакините, които поведоха в резултата след единствено 65 секунди игра, когато Даики Хашиока означи втория си автогол в границите на 10 дни, пращайки с глава топката в личната си врата след изстрел на Ерлинг Холанд.

Авансът от едно попадение за момчетата на Пеп Гуардиола се задържа до 64-ата минута, когато Матео Ковачич осъществя със зрелищно осъществяване след асистенция на Хулиан Алварес.

Малко по-малко от четвърт час преди края Холанд направи преднината на " небесносините " класическа от дузпа, а в оставащото време голове на своята сметка записаха още Жереми Доку и Йошко Гвардиол.

За " шапкарите " почетният гол бе дело на Рос Баркли, който беше прецизен в 81-ата минута на дуела.