Манчестър Сити направи огромна крачка към втора поредна титла на

...

"Сити" преодоля "Юнайтед" и докосва титлата

" Манчестър Сити " направи голяма крачка към втора поредна купа на Англия. " Небесносините " завоюваха с 2:0 отсроченото дерби на Манчестър против градския си противник " Юнайтед ".

Така три кръга преди края на сезона във Висшата лига " жителите " са на върха в класирането с 89 точки, което е с една повече от огромния съперник за купата " Ливърпул ".

Воденият от Пеп Гуардиола отбор вкара и двете попадения през второто полувреме.

В 54-ата минута Бернардо Силва проби отдясно и стреля ниско до близката греда, а Де Хеа не се намеси добре и топката влезе във вратата му за 1:0. Последва греда на Агуеро, а интригата в мача бе убита в 66-ата, когато влезлият като запаса Лерой Сане стреля мощно в близкия ъгъл на испанеца за 2:0.

" Червените дяволи " пропиляха отлична опция да се изкачат на четвърто място в класирането, което дава право на присъединяване в Шампионската лига.

Тимът на Оле Гунар Солскяер позволи трета поредна загуба във всички шампионати и общо пета в последните шест мача.

" Юнайтед " не се възползва от загубата на " Арсенал " с 1:3 от " Уувърхемптън " и по този начин борбата за топ 4 ще продължи до края на сезона.
Източник: btvnovinite.bg