МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Фил Фодън отбеляза зашеметяващ хеттрик, докато

...

Фодън отбеляза хеттрик, докато Манчестър Сити победи Астън Вила с 4-1 във Висшата лига

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Фил Фодън означи замайващ хеттрик, до момента в който Манчестър Сити победи Астън Вила с 4-1 във Висшата лига Лигата в сряда.

Требълът на британския национал изстреля Сити на една точка от първия Арсенал и се изравни с Ливърпул на второ място.

В отсъствието на Ерлинг Хааланд и Кевин Де Бройне, който беше пропуснат от титулярния състав на Пеп Гуардиола, Фодън потвърди вдъхновението на стадион „ Етихад “ и увеличи общо 21 гола си този сезон.

Той означи тъкмо преди полувремето и по-късно два пъти след почивката, когато Сити продължи неговата непобедена серия до 24 мача във всички надпревари.

Родри изведе защитаващия първенеца напред, когато стреля от близко след центриране на Жереми Доку в 11-ата минута.

Предводството продължи единствено девет минути, когато Джон Дюран изравни за Вила – побеждавайки вратаря на Сити Стефан Ортега от стеснен ъгъл.

Сити продължи да господства в възможностите преди почивката, като Хулиан Алварес беше лишен от крайници на в...