Макар и футболните фенове да са лишени от големите първенства

...

Зрелище в Русия, Зенит разби отбора на Хичо със 7:1

Макар и футболните почитатели да са лишени от огромните шампионати на Стария континент, представление в днешния съботен следобяд имаше в съветската Премиер лига. Лидерът Зенит се завърна на победния път след две следващи равенства, разбивайки на собствен терен десетия Урал със 7:1. 67 минути за гостите записа националът Николай Димитров.

По този метод Зенит дръпна с девет точки на втория Краснодар, който е с мач по-малко и на следващия ден има тежка аудиенция на борещия се за избавление отбор на Сочи.

Селекцията на Сергей Семак подсигури своя успех още до почивката, когато към този момент водеше с 4:0. Отличен мач за питерци изигра иранската звезда Сердар Азмун, който впечатли с хеттрик. Две попадения добави съветският национал Артьом Дзюба, а по един път мрежата на Урал откриха Себастиан Дриуси и миналият през редиците на Барселона - Малком.
 Спартак (Москва) се приближи до местата, даващи право на присъединяване в евротурнирите

Руският гранд надделя Оренбург с 3:1

Почетното попадение за селекцията от Екатеринбург означи Панюков от дузпа в 65-ата минута.

ЗЕНИТ - УРАЛ 7:1

1:0 Азмун (8 " ), 2:0 Дзюба (12 " ), 3:0 Азмун (15 " ), 4:0 Малком (27 " ), 5:0 Азмун (61 " ), 5:1 Панюков-дузпа (65 " ), 6:1 Дриуси (69 " ), 7:1 Дзюба - дузпа (72 " )