МАДРИД (AP) — Ян Облак направи две спасявания и Лаутаро

...

Атлетико побеждава Интер с дузпи и достига до четвъртфиналите на Шампионската лига. Облак прави две спасявания

МАДРИД (AP) — Ян Облак направи две спасявания и Лаутаро Мартинес прати удара си над гредата, до момента в който Атлетико Мадрид победи Интер Милано с 3-2 след дузпи, откакто означи късен победител в регламента, с цел да се завърне в четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда.

Облак избави дузпите на Алексис Санчес и Дейви Клаасен, преди Лаутаро да пропусне последния удар за миналогодишния вицешампион в европейското съревнование.

Атлетико обърна загубата с 1-0 в първия мач, откакто Мемфис Депай означи гол в 87-ата минута, който донесе победа на тима на Диего Симеоне с 2-1 в постоянното време.

Атлетико не съумя да премине груповата фаза финален сезон и беше отстранен от Манчестър Сити в последните осмина през 2021-22.

Интер, който загуби миналогодишния край от Ман Сити, дойде на стадион Метрополитано, радвайки се на поредност от 13 победи. Не беше губил в 15 поредни игри във всички надпревари.

Интер откри резултата в постоянното време с Федерико Димар...