Мачът от груповата фаза на Лига Европа между люксембургския Дюделанж

...

Политическа провокация с дрон прекъсна мача на "Карабах" с "Дюделанж"

Мачът от груповата фаза на Лига Европа сред люксембургския " Дюделанж " и " Карабах " от Азербайджан беше пресечен за 30 минути през първото полувреме, откакто над терена прелетя дрон със знамето на района Нагорни Карабах.

Провокацията беше към гостите. Армения и Азербайджан са в спор поради региона, като се стигна и до въоръжен спор преди години.
bTV Репортерите: „ Спомени от Карабах ” Филм на Иван Георгиев и Борис Пинтев
Все още не е ясно кой е управлявал машината, към която беше прикрепено знамето.

Съдията от Шотландия Джон Бийтън незабавно спря срещата поради компрометираните ограничения за сигурност и опасност от вълнения по трибуните. Дронът обаче продължи за кръжи над терена. Това предизвика полузащитникът на " Карабах " Гара Гараев да стартират да го " обстрелва " с топката.

Снимка: Reuters

В последна сметка всичко завърши с отдръпването на дрона, а срещата се доигра след половин час пауза.

" Карабах " победи с 4:1 и завоюва първи 3 точки през сезона в Лига Европа. Симеон Славчев влезе като запаса за тима от Азербайджан в 60-ата минута.
Източник: btvnovinite.bg