Люк Литлър, тийнейджърската дартс сензация, може да влезе в историята

...

Люк Литлър превзе дартс като буря и може да завърши зашеметяващото си бягане, като спечели световната титла

Люк Литлър, тийнейджърската дартс сензация, може да влезе в историята в сряда, като стане най-младият състезател, спечелил Световното състезание по дартс.

16-годишният Литлър дебютира на най-голямото събитие в спорта и завладя шампионата като стихия с невероятното си тичане до финала в Александра Палас в Лондон, където ще се изправи против Люк Хъмфрис

Непоставеният състезател към този момент нокаутира двама някогашни международни първенци в лицето на Реймънд ван Барневелд и Роб Крос и си подсигурява 200 000 паунда ($250 000) от наградния фонд.

Това ще доближи до 500 000 паунда ($630 000), в случай че успее да победи Хъмфрис, който ще стане номер 1 в света след личното си тичане до финала.

„ Би било необикновено да печеля тази купа. Поставих си задачата да печеля една игра и да се върна след Коледа, и към момента съм тук “, сподели Литлър. „ Все още даже не мога да си показва да подвигна този трофей. Просто би трябвало да остана съсредоточен, да се отпусна и да бъда Люк Литлър. “