Любимец-13 продължава страхотното си представяне в първенството на Първа лига

...

Любимец-13 няма спирка! Би и ЦСКА и дръпна с 5 точки на върха в МФЛ-Варна

Любимец-13 продължава страхотното си показване в шампионата на Първа лига от МФЛ-Варна. В мач от седмия кръг Галин Милков и компания записаха седмата си победа и то против първенеца от последните два сезона МФК ЦСКА. Двубоят бе извънредно оспорван, а " любимците " съумяха да излъжат противника с 1:0. Единственият гол в дуела вкара Даниел Михов в 15-ата мин., който бе изведен самичък против Станислав Иванов от Диян Йорданов и донесе триумфа на своя отбор. Любопитното е, че това е общо пета победа за отбора с 1 гол разлика. ЦСКА пък е единствено с 1 точка от последните три кръга и е на трето място във краткотрайното класиране с 13.

Любимец-13 дръпна с цели 5 точки (21) на върха в класирането, откакто вторият МФК Дубала стъпи изкривено, завършвайки 2:2 с Лудогорец Доброплодно. Това е втори следващ подобен резултат за " орлите ", които още веднъж, както и против ЦСКА, демонстрираха уязвимост в заключителната част и изпуснаха триумфа. Те поведоха с 1:0 още в петата минута, когато прецизен бе Мартин Димитров. В края на първото и през цялото второ полувреме играчите на Дубала обсадиха съперниковата врата и създаваха състояние след състояние. Те треснаха четири греди, а вратарят Християн Хараламбиев избави страхотни удари. Тъкмо когато бяха на косъм от равнене, играчите на Дубала позволиха втори гол в мрежата си, дело на Димитър Жеков в 37-ата мин. - 2:0 за Лудогорец. Усилията на Дубала въпреки всичко бяха отчасти възнаградени, откакто Пламен Цветков в 38-ата и Ивайло Димитър Богданов в 40-ата мин. донесоха скъпата точка на отбора си.

В програмата на идващия кръг ще се организира извънредно забавния конфликт сред Дубала и Любимец-13.
Сребърният медалист от предишния сезон МФК Балерини се срина до осмото място, откакто записа четвърта загуба. Възпитаниците на Стоян Жеков паднаха от Волов с 4:6. Мачът мина през куп обрати, а в двете полувремена паднаха по пет гола. Волов поведе още във втората мин. посредством Пламен Жеков, само че Пламен Владимиров се разписа два пъти за Балерините в четвъртата и петата. Съперникът на собствен ред направи поврат, довеждайки нещата до 4:2 след два гола на Росен Иванов (10`, 22`) и един на Юлиан Загоров (18`). До края на срещата Балерините на два пъти намаляваха резултата посредством Димитър Стефанов (24`) и Пламен Владимиров (35`), само че Волов на собствен ред възстановяваше преднината си от два гола с попадения на Добромир Димитров (31`, 38`) и по този начин стигна до крайния триумф. Трябва да се означи, че Радослав Матеев пропусна дузпа за Балерините в 33-ата мин., а две по-рано съотборникът му Радо Монев получи червен картон.
СОД-DSC записа трета победа в Първа лига и излезе на пето място в класирането. " Охранителите " нанесоха седма поредна загуба на Godzila с 3:1. Стилиян Тръпков откри резултата за " пицарите " още в първата минута, само че капитанът Делян Колчев обърна нещата в интерес на отбора си с два гола в границите на минута малко преди края на първата част. Денислав Денчев вкара трети гол за " охранителите " в 26-ата мин., с който оформи крайния резултат.
МФК Макао също записа трета победа този сезон, откакто надигра Пекарни Чочо с 3:1. " Магазинерите " дръпнаха с 3:0 с попадения на Димитър Ангелов (3`, 10`) и Теодор Иванов (33`), а Кольо Илиев в 36-ата вкара почетния гол за " пекарите ".

Източник: petel.bg