Лудогорец взе дербито с ЦСКА с 1:0 в битката за

...

Лудогорец излъга ЦСКА в битката за титлата и излезе първи

Лудогорец взе дербито с ЦСКА с 1:0 в борбата за върха и се завърна след дълга пауза на върха в елита. Двубоят се игра пред пълнения до краен лимит стадион Българска войска в София.
Прочетете още
Двубоят не предложи доста чисти голови положения, само че атмосферата беше страхотна, а поради канонада на корнера против Кирил Десподов арбитърът Георги Кабаков от Пловдив прибра в съблекалните двата тима за към 10 минути.

В 27-та минута Назон се измъкна добре и стреля, само че ударът му мина около вратата.

Малко по-късно Морено се оказа самичък против Падт и опита да го трансферира, само че топката мина около вратата.

През втората част поради димна завеса дуелът беше спрян.

В 67-та минута Кирил Десподов от Лудогорец не съумя да извърши ъглов удар поради канонада от разнообразни предмети против него от почитателите на ЦСКА. Това нации съдията Кабаков да прибере двата тима в тунела и мачът беше пресечен за 10 минути.

Двубоят беше възобновен от 67-та минута с два поредни корнера. Именно след втория Лудогорец означи, откакто Десподов центрира от корнер, а Игор Тиаго беше изтърван и без проблем осъществя - 0:1.

Малко по-късно ЦСКА направи нов пропуск, откакто Маурисио Гарсес стреля, само че Падт мазета.

В последните секунди на дуела след безредие от корнер Падт улови удар на Назон.

Така два кръга преди края на постоянния сезон Лудогорец към този момент е водач с една точка пред ЦСКА, а в случай че резервира позицията си първенецът на България ще бъде хазаин в идващия мач против ЦСКА в плейофите от първата шестица.

Лудогорец е с 68 точки, а ЦСКА е на второто място с 67 точки.

Снимка: Спортал
Източник: trafficnews.bg