Лудогорец постигна трета победа по време на подготовката си Австрия.

...

Гол от дузпа и нова победа за Лудогорец в Австрия

Лудогорец реализира трета победа по време на подготовката си Австрия. " Орлите " удариха с минималното 1:0 Университатя (Крайова). Единственото попадение в мача бе дело на Козмин Моци, който се разписа от дузпа в  86-ата минута. До този миг българският първенец се оправи на австрийска земя с Габала (2:0) и Зенит (1:0), като направи и 1:1 с Олимпиакос. През първото полувреме двата тима заложиха най-вече на борба в центъра на терена и чистите голови обстановки пред двете порти съвсем липсваха. В 4-ата минута Игор Пластун засече с глава центриране на Жоао Пауло от корнер, само че топката излезе в навън. В 12-ата минута Мисиджан центрира от корнер, само че сантиметри не доближиха на Кишада да вкара в празната врата. Преди това румънците насочиха два шута към българската врата, но Ренан без проблем избави. На няколко пъти сред играчите на двата тима прехвърчаха искри, само че не се стигна до съществени конфликти. С това се изчерпаха и по-любопитните обстановки за първите 45 минути.  Малко след подновяването на играта Джоди Лукоки се разписа след центриране отляво, само че голът бе анулиран заради противоречива засада. В 53-ата минута румънците също бяха покрай попадение, само че Андрей Иван нацели напречната греда след техничен удар от границата на наказателното поле. В идващите минути Лудогорец пое самодейността и сътвори няколко положителни обстановки за гол, които обаче бяха пропилени от Джонатан Кафу и Лукас Саша. В 83-ата минута въпреки всичко бразилецът се разписа, само че голът бе още веднъж анулиран поради засада. Така се стигна до 86-ата минута, когато Марселиньо бе повален в наказателното поле на румънците и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който не сбърка и донесе триумфа на своя отбор. Следващата инспекция на Лудогорец е в събота против Динамо (Москва). Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 55. Георги Терзиев, 79. Александър Василев, 10. Густаво Кампаняро, 72. Ерол Дост, 37. Жоао Пауло, 11. Жуниор Кишада, 93. Върджил Мисиджан, 28. Клаудиу Кешеру; Резерви: 51. Васил Симеонов, 27. Козмин Моци, 6. Натанел, 12. Абел Анисе, 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу, 23. Венцислав Керчев, 8. Лукас Саша, 64. Антонио Георгиев, 80. Денислав Александров, 38. Кристиян Китов, 50. Цветослав Петров; Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - прехвърляния и подготовка БЛИЦ показва всичко за българското присъединяване в Европа
Източник: blitz.bg