Лудогорец победи Черно море с 3:2 в мач от 8-ия

...

Лудогорец надигра Черно море в здрав сблъсък във Варна

Лудогорец победи Черно море с 3:2 в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Кирил Десподов откри резултата преди Закария Беншаа да изравни. Матиас Тисера и Бернард Текпетей се разписаха за " орлите " преди Евгений Сердюк да оформи крайния резултат от дузпа.

Шампионите съумяха да поведат след едвам 15 секунди игра на стадион " Тича " във Варна. Кирил Десподов означи впечатляващо попадение от директен свободен удар.

Домакините заиграха по-агресивно в напред във времето и Закария Беншаа стреля в гредата. Нападателят съумя да се разпише в добавеното време на първата част, когато Серджио Падт избави удар на Евгений Сердюк. Закария Беншаа възвърне равенството при добавката.

След почивката Матиас Тисера още веднъж даде задатък на разградчани, откакто стреля от непосредствена непосредственост след безредие при корнер.

Бернард Текпетей направи резултата 3:1 с компактен удар отвън наказателното поле. Това бе 4-ото му попадение през сезона.

" Моряците " не се бяха предали и продължиха да нападат. Възпитаниците на Илиан Илиев получиха дузпа. Бернард Текпетей повали Закария Беншаа, само че съдията не отсъди нарушаване. След намесата на ВАР Иво Андреев отсъди 11-метров углавен удар, осъществен от Евгений Сердюк за крайното 2:3.

Лудогорец заема втората позиция в класирането с актив от 16 пункта. Черно море е трети в подреждането с точка по-малко, само че и с мач повече.