Лудогорец изигра един от най-добрите си мачове в европейските турнири

...

Лудогорец разби ЦСКА с 5:1

Лудогорец изигра един от най-хубавите си мачове в европейските шампионати и разруши съветския гранд ЦСКА (Москва) с 5:1! Срещата на " Лудогорец Арена " в Разград бе от група " Н " на Лига Европа.

Игор Дивеев (11) даде задатък на " армейците ", а през втората част " орлите " безусловно разпиляха своя противник. В 48-ата минута Вандерсон изравни, а две минути по-късно Джоди Лукоки даде задатък на домакините. 120 секунди по-късно Клаудиу Кешеру бе прецизен за 3:1, а до края на срещата румънският нападател (69,73-дузпа) оформи своя хеттрик.

Резултатът можеше да бъде още по-изразителен, откакто възпитаниците на Станислав Генчев удариха и две греди през първата част.

Първата заплаха бе пред вратата на гостите. Лукоки се отскубна от Магнусон и стреля диагонално, само че топката срещна гредата.

В 11-ата минута " армейците " откриха резултата. Игор Дивеев бе изтърван от Баджи след центриране от директен свободен удар и с глава насочи топката във вратата за 0:1.

Три минути по-късно Лудогорец удари още една греда. Центриране на Сисиньо рикошира в състезател на гостите и стигна до Марселиньо, който стреля с глава, само че Акинфеев съумя да избие топката в напречната греда. При добавката от дребен ъгъл Кешеру шутира в навън.

В 20-ата минута Акинфеев избави рисков удар на Кешеру след добра офанзива отляво.

До края на първата част " орлите " имаха превъзходство, само че рискове пред вратата на ЦСКА нямаше.

Втората част стартира вихрено за състава на Станислав Генчев. Резултатът бе подравнен още след три минути игра. Сисиньо навлезе в наказателното поле на " армейците ", само че бе спрян. Топката стигна до Вандерсон, който със мощен удар и неумела интервенция на Акинфеев вкара за 1:1.

В 50-ата минута разградчани направиха цялостен поврат. Недялков разсече отбраната на противника с отличен пас в наказателното поле, където от няколко метра Джоди Лукоки засече кълбото за 2:1.

" Орлите " продължиха във вихрено движение и две минути по-късно вкараха трето попадение. Вандерсон откри Кешеру пред наказателното поле, а румънецът с прекрасен удар от воле в левия ъгъл бе прецизен за 3:1.

В 57-ата минута резервата Ахметов откри добре топката от придвижване, само че Ренан се намеси добре и избави.

Десет минути по-късно стражът на ЦСКА отрази удар на Вандерсон от дребен ъгъл. В 68-ата минута разградчани вкараха и четвърто попадение. Недялков проби отляво и сви топката към Кешеру в наказателното поле, който с акуратен удар направи Акинфеев беззащитен за 4:1.

Четири минути по-късно пристигна и пето попадение във вратата на клетите " армейци ". Марселиньо се озова самичък против Акинфеев, преодоля го, а вратарят го фаулира в наказателното поле. Съдията уточни бялата точка, а Кешеру оформи своя хеттрик.

До края на дуела не се случи нищо запаметяващо се и Лудогорец реализира една от най-знаменитите си победи в Европа! /topsport.bg
Източник: dnesplus.bg