Локомотив записа за първи път в историята си 8 поредни

...

Осма поредна победа за Локо! Надви Етър с 1:0

Локомотив записа за първи път в историята си 8 следващи победи в родния ни хайлайф, откакто победи с 1:0 Етър във Велико Търново. Пловдивчани играха с човек повече съвсем цялостен мач, откакто в 22-та минута Мариян Иванов от домакините беше изпъден с пряк червен картон. Единственото попадение осъществя бразилецът Евандро надълбоко в добавеното време на първата част.

Локо трябваше да прави смяна още преди началото на дуела, откакто Ангел Лясков се контузи на загрявката и като титуляр стартира новото попълнеие Оливер Камдем, написа.

В 5-та минута Кольо Станев насочи удар, само че около вратата.

Локо отговори с удар на Джовани, който беше уловен от Величков.

В 19-та минута Бабакар Дион откри Христо Иванов, който стреля около вратата, само че в тази обстановка беше свирена засада.

Малко по-късно Димитър Илиев имаше чудесна опция да вкара, само че реши да копва топката и тя излезе в навън.

В 26-та минута Етър остана с човек по-малко, откакто Мариян Иванов получи пряк червен картон след обзор от ВАР.

Последваха неточни удари на Георги Минчев и Христо Иванов.

След това Джовани стреля неопределено.

В края на първата част Локо откри, след хубава офанзива Димитър Илиев пусна с пета към Евандро, който с техничен удар от границата на пеналта порази вратата на Етър за 0:1.

В 71-та минута Локо вкара втори гол, откакто Дион означи, само че след обзор с ВАР попадението беше анулирано.

4 минути по-късно Джовани стреля, а топката срещна напречната греда.