Локомотив загуби всякакви шансове да се бори за Европа, след

...

Локомотив изгуби в края срещу Берое и е аут от битката за Европа

Локомотив загуби всевъзможни шансове да се бори за Европа, откакто загуби с 0:1 гостуването си на Берое. Така кръг преди края на плейофите " смърфовете " не могат да стигнат до седмото място, което дава право на бараж за Лигата на конференциите.

Преди началото на срещата най-резултатният състезател в българския футбол Мартин Камбуров беше приветстван от почитателите на Берое и Локомотив получи фланелка с цветовете на Берое и Локомотив, а по средата бяха изписаните вкарани голове от Камбуров в елита - 256.

В 9-та минута Серкан Юсеин стреля, само че ударът му мина над вратата.

В 43-та минута Василев подаде към Салинас, който стреля, само че Ганев избави.

В началото на втората част Генов беше изведен добре, само че разочарова с изстрела.

В 49-та минута Мариани опита да трансферира Пиргов, само че вратарят на Локомотив внимаваше и улови.

В 52-та минута Боруков насочи рисков изстрел, само че Ганев избави.

В 54-та минута Джунейт Али опита рисково центриран само че Пиргов съумя да го пресече.

В 75-та минута Умарбаев беше изпъден от аварийна пейка на Локомотив, халфът напусна по-рано терена контузен и сигурно пропуща дуела с ЦСКА 1948.

В 78-та минута Локомотив изпусна най-чистото си състояние в мача, Динков сгреши и не съумя да почисти топката, а тя доближи до влезлия през втората част Христо Иванов, който стреля, само че Ганев мазета.

Малко по-късно се откри още една чудесна опция за пловдивчани Петрович центрира, а Ивайло Димитров засече с глава, само че Ганев още веднъж мазета.

В 90-та минута Берое съумя да открие резултата Генов получи топката в наказателното поле, Паскалев съумя да блокира удара му, само че топката се насочи към Фал, който от точката на дузпата след изстрел с глава не остави шансове на Пиргов - 1:0.

Така Берое към този момент поведе в групата с 41 точки, ЦСКА 1948 е на второто място с 40, а Локомотив е на третото с 37 точки към този момент без шансове за седмата позиция.

В последния кръг от плейофите Локомотив приема ЦСКА 1948 на 20 май в мач без значение за пловдивчани.

Берое: Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Сиам Бен Юсеф, Георги Динков, Джуниет Али, Серкан Юсеин (Кевин Тапоко 87 мин.), Симеон Мечев, Даниел Генов, Джонатан, Давиде Мариани (Христо Митев 79 мин.), Алиюн Фол

Локомотив: Илко Пиргов, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Райън Бидунга, Лукас Салинас, Парвиз Умарбаев (Христо Иванов 58 мин.), Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Венсан Марсел (Мартин Паскалев 59 мин.), Александър Василев, Преслав Боруков (Ивайло Димитров 59 мин.)
Източник: trafficnews.bg