Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 ЦСКА София, в дербито на

...

Локо излъга ЦСКА-София

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 ЦСКА София, в дербито на 13-ия кръг на efbet Лига. В 16-ата минута Умарбаев съумя да се пребори с четирима футболисти в алено на границата на наказателното поле и подаде към непокрития Томашевич, който с компактен шут означи единствения гол. В 27-ата минута Димитър Илиев се разноски в наказателното поле на гостите и пусна паралелно на голлинията, като чудото избави „ алените “ от втори гол, защото трима играчи на Локомотив пропуснаха да вкарат на метър пред голлинията.

В 33-ата минута Локо още веднъж провежда рискова офанзива след неточност на Мазику.

Ожболт му лиши топката, напредна фронтално против вратата на гостите и вместо да подаде към собствен съотборник в голова позиция, реши да шутира от 20 метра, само че Бусато мазета. Малко преди края на полувремето Малинов изведе превъзходно Соу самичък против вратаря, само че Луков избави. Втората част стартира с по-активна игра на гостите, а пропуски направиха Соу и Малинов. В 82-ата минута Локомотив  останаха с 10 индивида след втори жълт картон на голмайстора Томашевич.

" Боби Михайлов за последно ни отряза главата, съобщи един от шефовете в ЦСКА-София Стойчо Стоилов.
Източник: standartnews.com