Ливърпул се наложи с 2:1 като гост на стадион Сейнт

...

Автогол съхрани надеждите на Ливърпул

Ливърпул се наложи с 2:1 като посетител на стадион " Сейнт Мерис " над Саутхамптън в мач от предпоследния 37-ми кръг на Висшата британска лига.

Нейтън Редмънд изведе " светците " напред в резултата в 13-тата минута, а в 27-мата Такуми Минамино изравни. Куриозен автогол на Кайл Уокър-Питърс в 76-мата минута донесе успеха на гостите.

Попадението въпреки всичко бе записано на името на Жоел Матип, който наподобява също игра с топката.

Победата разреши на отбора на Юрген Клоп да се приближи на една точка от лидера в класирането Манчестър Сити преди последния кръг. Воденият от Пеп Гуардиола е с 90 точки на върха сега, а Ливърпул към този момент е с 89.

Саутхамптън не се бори за нищо до края на сезона, като към този момент си е обезпечил оставането в британския футболен хайлайф през идващия сезон. В последния кръг Ливърпул е хазаин на Уулвърхамптън, а Манчестър Сити също има мач на собствен терен, единствено че против водения от легендата на мърсисайдци Стивън Джерард отбор на Астън Вила.
Източник: lupa.bg