Ливърпул постигна обрат от 0:1 до 3:1 у дома срещу

...

Ливърпул бие, Ман. Сити пада

Ливърпул реализира поврат от 0:1 до 3:1 вкъщи против Нюкасъл в среща от петия кръг във Висшата британска лига. " Червените " реализираха петия си пореден триумф в шампионата и са водачи в класирането с актив от 15 точки. " Черно-белите " изненадващо взеха задатък след мощна самостоятелна изява на Джетро Вилемс още в седмата минута на мача.

Садио Мане се разписа на два пъти още преди почивката, с цел да изведе европейския клубен първенец напред в резултата. В 28-ата минута нападателят от Сенегал се разписа с удар от наказателното поле след прекрасен пас на Анди Робъртсън. Пет минути преди почивката още веднъж Мане беше прецизен, давайки задатък в интерес на Ливърпул.

След почивката воденият от мениджъра Юрген Клоп състав контролираше събитията на терена и в 72-ата минута Махамед Салах фиксира крайното 3:1 след подаване на Роберто Фирмино. След това проваляне Нюкасъл има актив от единствено 4 точки на 16-то място в класирането.

Шампионът Манчестър Сити пък загуби при гостува си Норич с 2:3.  Манчестър Юнайтед би Лестър 1:0. Тотнъм разгроми вкъщи Кристъл Палас с 4:0, а Челси отнесе като посетител с 5:2 Уулвърхямптън.
Източник: standartnews.com