Ливърпул и Рома изнесоха истински футболен спектакъл на реванша в

...

Ливърпул е на финал в Шампионска лига след зрелищен мач срещу Рома

Ливърпул и Рома изнесоха същински футболен театър на реванша в полуфинала на Шампионска лига. В първата среща англичаните победиха с 5:2 и задачата изглеждаше относително лесна. Да, само че единствено на доктрина. Италианците демонстрираха, че на личния си стадион са неудържими, а Ливърпул трепереха до последната минута.

Мачът беше същинско голово шоу, което беше намерено с попадение на Мане в 9-та минута. Рома не се тормози и се хвърли да изравнява. Това се случи в 15 минута, когато Милнър си вкара автогол. Отново беше ред на Ливърпул, които вкараха за 2:1. Точен беше Вейналдум. Така завърши и първата част.

През втората на терена имаше главно един тим – този на Рома. Джеко и два гола на Наинголан хвърлиха в възторг препълнения стадион. Въпреки успеха с 4:2 „ вълците ” отпаднаха с гордо вдигната глава с общ резултат 6:7.

Ливърпул ще играе на финала против Реал Мадрид.
Източник: manager.bg