ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — Ливърпул беше удържан от първия класиран

...

Ливърпул и Арсенал завършиха наравно в EPL на Анфийлд

ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — Ливърпул беше удържан от първия класиран Арсенал до 1-1 на Анфийлд в британската Висша лига в събота.

Арсенал поведе с глава на Габриел в четвъртата минута, само че Мохамед Салах изравни резултата в 29-ата. 151-ият гол на Салах във Висшата лига го измести на 10-то място в листата за всички времена. Ливърпул натисна най-силно през второто полувреме и удари рамката два пъти.

Отборът на Микел Артета ще влезе в Коледа на върха в класирането, като Ливърпул изостава на точка на второ място.

Защитаващият купата Манчестър Сити евентуално е най-доволен от резултата, откакто видя двама от противниците си за купата да губят точки.

Сити, който падна до пето място, до момента в който беше посетител, спечелвайки Световното клубно състезание в Саудитска Арабия тази седмица, е на шест точки зад Арсенал с мач по-малко.

Друг кандидат за купата, Астън Вила, също загуби точки с изненадващо тъждество 1-1 против Шефилд Юнайтед в петък...