Лидерът в испанската Ла Лига Реал Мадрид стартира с шокираща

...

Реал стартира новата година със сензационна загуба в малкото мадридско дерби

Лидерът в испанската Ла Лига Реал Мадрид започва с шокираща загуба с в гостуването си на Хетафе в първи дуел за новата 2022 година в шампионата. Единственото и победно попадение осъществя Енес Юнал още в деветата минута.

/ /

Срещата започва в умерено движение, като и двата тима не желаеха да прибързват с рисковани отигравания.

Домакините обаче откриха още с първия удар в дуела след груба неточност на Едер Милитао. В деветата минута Сандро Рамирес получи в половината на гостите, напредна сред Тони Кроос и Каземиро и бе съборен, само че не последва сигнал. Топката стигна до Милитао, който се засуети и се опита да върне към Тибо Куртоа, само че Енес Юнал съумя да му я отнеме. Турският национал се оказа самичък против белгийския пазач на „ белите “ и с прекрасен удар го излъга и не му остави шансове - 1:0.