Левски загуби с 0:1 от Ред Бул Бразил в първата

...

Левски загуби от бразилци в първата си контрола в Австрия

Левски загуби с 0:1 от Ред Бул Бразил в първата си предсезонна контрола. Мачът се игра пред към 50 последователи на " сините " в австрийското градче Ангерберг.
 Петър Хубчев дебютира отпред на Левски
През първата част на дуела 26-кратните първенци имаха предимство през по-голямата част от времето, само че бразилския отбор се прибра на отмора с гол преднина. Първият удар по посока на вратите бе в сметката на столичани – в 10-та минута Юруков стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина настрана от левия дирек на вратата на Ред Бул. Десет минути по-късно Мариани влезе отляво в наказателното поле, шутира мощно, само че топката мина още веднъж настрана от вратата на Деймисон.

Ред Бул откри резултата с първия си удар към вратата на " сините ". В 26-та минута Бруно Тубарао шутира мощно отдясно по офанзивата на своя отбор и откри горния десен ъгъл на вратата на Левски. Само три минути по-късно Станислав Иванов се измъкна отдясно в наказателното поле и шутира, само че вратаря на бразилците мазета в корнер. До края на първата част играчите на Петър Хубчев се настаниха в половината на Ред Бул, само че не съумяха да стигнат до опция за гол.

В началото на второто полувреме старши треньорът на Левски Петър Хубчев извърши две смени – голмайстора на Първа професионална лига Станислав Костов размени Мартин Детелинов Петков, Атанас Кабов влезе на мястото на Станислав Иванов. Играчите на Ред Бул пробваха на два пъти от далечна отдалеченост да застрашат Николай Михайлов, само че вратарят на " сините " отрази ударите им. В 61-та минута Миланов центрира отдясно, Костов овладя на гърди и продължи към Мариани, който обаче шутира настрана от задачата.

В 71-та минута Юруков бе повален пред наказателното поле на Ред Бул, зад топката застана Живко Миланов, само че ударът му мина на сантиметри от дясната сглобка на вратата на бразилците. Десет минути преди края на мача Деян Иванов размени Янис Каргас, а Ивайло Найденов влезе ня мястото на Атанас Кабов.

В 82-та минута нападател на бразилците излезе самичък против Михайлов, само че стражът демоонстрира успокоение и отрази удара му. Минута по-късно Франко Мазурек размени Илия Юруков.

В последната минута на срещата играчите на Петър Хубчев проведоха доста добра офанзива. Мазурек подаде от централния кръг наляво към Горанов, той центрира от самата аутлиния, топката стигна до Ивайло Найденов на далечната греда, той стреля с глава, само че вратаря на Ред Бул избави.

Следващата контрола на Левски е на 25 юни против съветския първенец Зенит. Мачът е от 19.00 часа и ще се играе в Куфщайн.

Левски: 13. Николай Михайлов, 20. Живко Миланов, 19. Янис Каргас (77 – 39. Деян Иванов), 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 77. Илия Юруков (83 – 10. Франко Мазурек), 8. Давиде Мариани, 99. Станислав Иванов (51 – 93. Атанас Кабов) (79 – 6. Ивайло Найденов) 79. Мартин Д. Петков (49 – 29. Станислав Костов), 7. Паулиньо

Ред Бул: 1. Деймисон, 2. Лукас Рамон, 3. Лео Ортиз, 8. Уилиан Кореа, 9. Матеус Пейшото, 14. Бараляс, 20. Бруно Тубарао, 23. Раян, 25. Тиаго Рибейро, 27. Уесли, 36. Едимар
Източник: offnews.bg