Левски срази у дома Ботев (Враца) с 3:1 в среща

...

Левски оглави класирането

Левски съкруши вкъщи Ботев (Враца) с 3:1 в среща от 11-ия кръг на елитната ни efbet Лига и излезе отпред във краткотрайното класиране преди мача на първенеца Лудогорец против Дунав на следващия ден в Русе. Холмар Ейолфсон (11) беше прецизен с глава, а Найджъл Робърта (27) удвои. След почивката Даниел Генов понижи (61), а малко преди края Паулиньо (87) оформи крайния резултат. Валери Божинов бе запаса за гостите, само че в 78-ата минута влезе в игра.

Двубоят стартира с дейна игра и от двата отбора, само че предстоящо домаините имаха предимство и то бе материализирано в 11-ата минута, когато исландецът Холмар Ейолфсон засече центриран от корнер на Напименто и откри резултата – 1:0.

„ Сините “ продължиха да преобладават и в 27-ата минута Паулиньо изаеде отлично Найджъл Робърта, който вкара шестия си гол за сезона и удвои задатъка на домакините.
Източник: fakti.bg