Левски ще се изправи срешу косовския Дукажини в трета контрола

...

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Левски - Дукажини 1:2, две греди за сините

Левски ще се изправи срешу косовския Дукажини в трета контрола от лагера в Турция. Към този миг резултатът е 1:2. Лерин Мурина откри резултата в седмата минута. Бесир Исени направи 2:0 в 14-ата минута. Джавад Ел-Джемили понижи в 75-ата минута. Срещата ще проследим на Gong.bg .

Реферската бригада, която трябваше да управлява дуела, се забави съществено по отношение на двата тима, които се бяха наредили за привет преди срещата, само че триото съдии се появи пет минути по-късно. Косоварите започнаха по-дейно срещата от двата тима, като младият състав на " сините " опитваше да нападна противника с контраатаки по крилата, само че без триумф. Михалев в четвъртата опита с дълъг, диагонален пас да откри вляво Стивън Гаоте, само че топката пристигна дълга за него.

В седмата минута Дукажини откри резултата след приказен гол от фал. Капитанът Лерин Мурина насочи приказен изстрел от свободен удар и не остави никакви шансове за Иван Андонов. След още седем минути Дукажини удари за повторно по " синия " състав. Тогава прецизен беше Бесир Исени, който се извиси в наказателното поле на " сините " след центриране и с глава направи 2:0.

Малко по-късно " сините " сбъркаха неприятно при изнасянето на топката, а Зулфиу нахлу вдясно по наказателното поле на Левски и шутира, но Иван Андонов с тяло блокира удара. В 21-ата минута Преслав Бачев отдясно овладя и центрира добре към влезлия в наказателното поле - Кристиан Димитров. Той отигра добре с глава и преодоля Кенан Хачихамза, само че топката срещна напречната греда на косоварите.

След половин час игра Мезиу насочи мощен удар към " синята " врата, но Кристиан Димитров спря с тяло, след кеото му бе изкаран въздуха. Пет преди края на първото полувреме Марин Петков стреля мощно фронтално от фал, само че над напречната греда на косоварите. Две по-късно още веднъж Петков обстрелва вратата на Дукажини от фал, като този път затрудни вратаря на косоварите, само че той мазета настрана.

В заключителната минута Иван Андонов мазета удар на Мурина от директен свободен удар. На почивката Фабио Лима се появи в игра на мястото на Марин Петков, като Николай Костов резервира останалите 10 индивида, които стартираха от първата минута за софиянци. След час игра Николай Костов направи 10 промени, откакто пусна огромна част от титулярите си в хода на инспекцията. От първичния състав на " сините " остана единствено Кристиан Димитров и Фабио Лима, като бразилецът влезе на почивката.

След 62 минути Уелтън изведе вляво Асими Фадига, който комбинира чудесно с Асен Митков. Младокът стреля от придвижване, само че стражът на Дукажини мазета в корнер. След измененията от Костов отборът му стартира да играе високо по терена и да пресира надълбоко 'белия' противник, който постоянно стартира да играе със своя вратар при разиграването си.

В 71-ата минута Патрик Габриел-Галчев се надигра вдясно със противник и даде прекрасен пас по земя към Фадига. Французинът шутира с десния крайник и нацели напречната греда на Дукажини. Десетина секунди, откакто се появи на терена Джавад Ел-Джемили понижи пасива на " сините ", откакто насочи мощен удар от междинна отдалеченост, а вратарят на Дукажини не отигра добре и не съумя да боксира и топката влетя във вратата на косоварите - 1:2.

LIVE / ЛЕВСКИ - ДУКАЖИНИ 1:2

0:1 Мурина 7', 0:2 Исени 14', 1:2 Ел-Джемили 75'

Левски: 99. Андонов. 50. Димитров, 4. Любенов, 15. Божилов, 16. Бачев, 77. Михалев, 20. Чандъров, 31. Гаоте, 14. Стефанов, 88. Петков, 21. Йовов

Дукажини : 30. Кенан Хаджихамза, 77. Виктор Уго, 44. Ардин Далку, 4. Бесир Исени, 6. Гентрит Салиху, 14. Блеринд Морина, 95. Иран Жуниор, 22. Осман Мезиу, 23. Иляса Зифлю, 37. Хекуран Бериша, 93. Фатон Незири