Левски претърпя поражение от Шумен с 67:85 (23:17, 14:30, 23:15,

...

В София: Шумен би Левски в НБЛ

Левски претърпя проваляне от Шумен с 67:85 (23:17, 14:30, 23:15, 7:23) като хазаин в зала " Триадица " в дуел от от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). " Сините " позволиха втора загуба от началото на сезона, а тимът на Шумен реализира втора поредна и общо трета победа.

След равностойни първи минути, домакините от Левски поеха самодейността, като преднината им доближи 8 точки. Баскетболистите на Шумен не разрешиха по-сериозно отделяне и се приближиха на 2 точки, а в края на първата час " сините " водеха с 23:17. Домакините обаче изгубиха Димитър Маринчешки, който малко след включването си в игра получи удар в носа и не съумя да продължи дуела.

Втората четвърт стартира със серия от 10:0 за гостите. Последваха няколко замени на водачеството, а до почивката отборът на Шумен се възползва от пропуските на противника и дръпна с 47:37. Уилфрид Ликей натрупа 14 точки за първото полувреме, а Дейвид Ролинс и Брайън Камерън записаха по 12 на този стадий.

Шумен усили задатъка си до 12 точки при започване на второто полувреме, само че Левски последователно понижи пасива си и преди четвъртата част изоставаше единствено с 2 точки при 60:62.

В заключителните минути гостите вложиха доста старания в отбрана, резервираха водачестното и удържаха опитите на Левски за поврат. Домакините съумяха да съкратят дистанцията до 1 точка в един миг от последния интервал, само че Шумен отново подвигна преднината си над 10 точки и завоюва.

Брайън Камерън бе най-резултатен за Шумен с 24 точки, 8 битки и 6 асистенции.

Алън Арнет приключи със 17 точки, 5 битки и 4 асистенции за Левски.