Левски претърпя поражение от израелския Макаби Хайфа с 86:97 (25:28,

...

Левски загуби от Макаби Хайфа и приключи в Балканската лига

Левски претърпя проваляне от израелския Макаби Хайфа с 86:97 (25:28, 20:26, 16:19, 25:24) като хазаин в зала „ Универсиада “ в София в реванша от четвъртфиналния плейоф в Балканската лига по баскетбол за мъже. „ Сините “ изгубиха и първата среща преди два дни (83:91) и отпаднаха от интернационалната конкуренция.

Макаби Хайфа стана третият отбор от Израел, който си обезпечи място във Финалната четворка на шампионата, присъединявайки се към Апоел Галил Елион и Ирони Нахария. Четвъртият участник на полуфиналите е българският Балкан (Ботевград), който в сряда преодоля косовския Сигал Прищина. Двойките ще бъдат избрани в петък посредством чоп. Финалната четворка ще се организира в Нахария (Израел) сред 29 април и 1 май.

Чавдар Костов влезе в игра за домакините против Макаби Хайфа, само че мача пропуснаха Марио Литъл, Ивица Радич и Асен Великов.

Левски изоставаше с 25:28 след първата четвърт, само че изравни в средата на втора част за 38:38. Гостите обаче бързо си върнаха задатъка и малко по-късно със серия от 8:0 поведоха с 50:41. На почивката „ сините “ губеха с 45:54. Израелският състав поддържаше разлика от 10-12 точки в третата четвърт и по този начин преди последните 10 минути Левски имаше пасив от 61:73. До края Макаби не позволи противникът да се приближи в резултата и се поздрави с триумф.

Зейн Ноулс означи 18 точки и овладя 11 битки за „ сините “, Джош Паркър добави 15 точки. С 14 приключи Мартин Петров, Венцислав Петков осъществя 13, а Цветомир Чернокожев се регистрира с 12 точки и 7 битки. Чавдар Костов способства с 6 точки, 2 битки и 2 асистенции.

За гостите от Хайфа най-резултатен беше Рафиъл Пътни с 26 точки и 9 битки.