Левски постигна първа победа като гост за сезона след успех

...

Хеттрик на Мапуку и втора победа за "Левски" при Делио Роси

" Левски " реализира първа победа като посетител за сезона след триумф с 3:0 над " Пирин ". Хеттрик за " сините " осъществя влезлият като запаса в този мач Жуниор Мапуку.

С успеха " Левски " събра 10 точки, до момента в който " Пирин " остава с 5 в таблицата.

Двата тима не демонстрираха нищо забавно през първите 45 минути, като головите положения липсваха. Станислав Костов опита удар за " Пирин " в 22-ата минута, само че стреля неопределено. За " Левски " Антонио Вутов и Давид Яблонски пробваха шутове от надалеч, само че също без триумф.

" Сините " започнаха по-настойчиво след почивката, само че мъчно стигаха до рискови обстановки пред вратата на " Пирин ".

Старши треньорът на " Левски " Делио Роси опита смяна в офанзива, като размени Серджиу Буш с Жуниор Мапуку, което се оказа решителен ход за изхода от мача.

В 69-ата минута влезлият като запаса за " Пирин " Анти Рениа бе изведен с пас от дълбочина самичък против вратаря, само че стреля в навън и това бе най-хубавото състояние в мача досега.

Пет минути по-късно " Левски " стигна до гол. Резервата Жуниор Мапуку означи с техничен удар с пета след подаване на Антонио Вутов.

Малко по-късно интригата в мача завърши: на първо време реферът сподели червен картон на Румен Сандев от " Пирин ", а незабавно по-късно, в 80-ата минута, Мапуку напредна от центъра на терена и за повторно преодоля вратаря Макенджиев.

В добавеното време още веднъж Мапуку бе в центъра на събитията и с трети гол оформи крайното 3:0 след страхотна асистенция с пета на Габриел Обертан.

" Пирин ": Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Антон Костадинов, Тодор Паланков (84-Ничев), Тодор Траянов, Радослав Кирилов (41-Анти Рениа), Даниел Младенов, Станислав Костов (90+1-Петър Христов)

" Левски ": Божидар Митрев, Милош Цветкович, Димитър Пиргов, Давид Яблонски, Иван Горанов, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Антонио Вутов (85-Ивайло Найденов), Серджиу Буш (55-Жуниор Мапуку)
Източник: btvnovinite.bg