Левски победи трудно с 1:0 Черно море в интригуващ мач

...

Левски нанесе първа загуба на Черно море

Левски победи мъчно с 1:0 Черно море в завладяващ мач от 14-ия кръг на еfbet Лига и нанесе първа загуба на варненци през сезона. 21-годишният Джавад Ел Джемили (57) вкара единствения гол в мача.
Варненци останаха 10 още в 22-ата мин., когато Влатко Дробаров бе изпъден с червен картон поради недодялан фаул против Ел Джемили и след инспекция с ВАР.
Черно море остава втори с 29 т. - с 1 след водача Локо (Пд) и 1 пред ЦСКА. Левски е четвърти с 26, само че " армейците " и " сините " имат по 1 отсрочен мач.
Сектор " Б " на " Герена " остана празен поради наказването на " сините " след безконечното дерби с ЦСКА (1:1).
На вратата на домакините се завърна 35-годишният Николай Михайлов, а досегашният титуляр Пламен Андреев бе отвън групата за дуела. На пейката останаха и националите Андриан Краев и Кристиан Димитров. Голмайсторът на Черно море Атанас Илиев също бе запаса, само че се появи в игра в края.
Краев получи фланелка с №100 за 100 мача за Левски.
Вече с човек повече, домакините грешаха много и не създаваха рискове за отбраната на " моряците ".
След паузата Николай Костов извади Асими Фадига и пусна Рикардиньо, с цел да ускори офанзивата.
Бързоногият Ел Джамили (57) напредна на скорост и стреля от границата на наказателното поле. Националът Дюлгеров съумя да допре топката, само че тя се отби в гредата и се озова в мрежата му за 1:0.
Илиан Илиев и играчите му имаха искания към съдията за нарушаване против Брено Тейшейра преди офанзивата за попадението, стартирана от Хосе Кордоба.
Десетина минути по-късно Уелтън претендираше за дузпа поради фаул на национала Виктор Попов, само че съдията Попов не се подлъга.
Левски във втори следващ мач на " Герена " съумя да бие Черно море.

еfbet Лига
XIV кръг

Арда - Лудогорец 0:0; Хебър - Славия 1:0 Г. Вълчев (90+8-д); Левски - Черно море 1:0 Ел Джемили (57); ЧК: Дробаров (Ч-22).

XV кръг
Сряда, 17.30: Етър - Ботев Вр; четвъртък, 12.30: Ботев Пд - Локо Сф; 15.00: Черно море - Пирин; 17.30: ЦСКА 1948 - Локо Пд; петък, 14.00: Славия - Крумовград; 16.30: ЦСКА - Арда; 19.00: Берое - Левски; неделя, 18.15: Лудогорец - Хебър.
Втора лига
XIV кръг
Янтра - ЦСКА 1948-2 0:1 Зинга (81); Дунав - Струмска популярност 1:0 Колев (39); Снощи: Септември - Добруджа.
Източник: duma.bg