Левски победи третодивизионния Сливнишки герой с 2:0 в контрола играна

...

Левски победи третодивизионния Сливнишки герой

Левски победи третодивизионния Сливнишки воин с 2:0 в контрола играна на стадион " Виваком Арена - Георги Аспарухов ". " Сините " откриха рано резултата посредством Билал Бари (7), а в заключителните минути на първото полувреме нападателят удвои преднината на домакините, реализирайки първите си попадения с екипа на столичани.

" Сините " съумяха да завоюват контрола на топката в първите минути на дуела и се настаниха в половината на гостите. В 5-ата минута Стивън Петков центрира в наказателното поле към Билал Бари, само че нападателят бе изпреварен от Димитър Симеонов, който улови.

Две минути по-късно Левски откри резултата. Билал Бари получи в наказателното поле, след което се завъртя и с удар в долния десен ъгъл осъществя.

В 11-ата минута Илия Юруков направи отличен пробив отдясно, след което центрира по земя в наказателното поле към Тома Даске. Французинът овладя и стреля, само че стражът на С.ивнишки воин избави, а по-късно и изстрелът на Стивън Петков бе блокиран. Минута по-късно Марин Петков насочи компактен изстрел от отдалеченост, след което последва решителна интервенция на Димитър Симеонов, който мазета в ъглов удар.

" Сините " продължиха да диктуват темпото на игра, като редуваха офанзиви по фланговете. В 18-ата минута Драган Михайлович получи отдясно и незабавно центрира от въздуха в наказателното поле, където Билал Бари стреля около десния непряк дирек.

В 23-ата минута под проливния дъжд на " Виваком Арена - Георги Аспарухов " Мартин Райнов насочи изстрел от 25 метра, който бе париран от Димитър Симеонов. Минута по-късно Марин Петков центрира от фаул в наказателното поле, където Живко Атанасов бе над всички, само че ударът му с глава мина над вратата.

В средата на първото полувреме дъждът над " Герена " се усили, което затрудни дейностите на терена. В 30-ата минута Звонимир Микулич мазета уверено в ъглов удар след изстрел на Марио Петков от отдалеченост.

" Сините " притиснаха противника си в личната му половина, което докара до неточности при изнасянето на топката. Левски продължи да управлява дейностите на терена, само че в заключителните минути на първата част липсваха рискове пред вратата на Димитър Симеонов.

В 39-ата минута Патрик-Габриел Галчев нахлу в наказателното поле и подаде към точката за осъществяване на дузпа към Илия Юруков, само че последвалият изстрел на халфа бе доста неакуратен. Веднага след тази обстановка гостите имаха добра опция след осъществяване на ъглов удар. Централният бранител Мартин Минчев стреля с глава около десния непряк дирек.

В 42-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, където присъединилият се в офанзивата Георги Александров стреля рисково с глава около вратата.

Минута по-късно Левски удвои преднината си. Мартин Райнов получи отляво и центрира в наказателното поле, където непокритият Билал Бари с глава осъществя в горния десен ъгъл.

В последната минута на първото полувреме нападателят на " сините " още веднъж бе изведен на добра стрелкова позиция, само че този път стреля в тялото на Димитър Симеонов.

На почивката двамата треньори направиха доста промени по съставите си. Живко Миланов размени по-голямата част от титулярите си и включи в игра Николай Михайлов и още шестима гении от школата.

" Сините " продължиха да диктуват темпото и при започване на второто полувреме. В 52-ата минута Валери Божинов нахлу в наказателното поле и подаде към Илия Димитров. Нападателят продължи към Ивайло Найденов, само че бранителят бе затворен, след което отклони към Ивайло Христов, само че офанзивата изгуби остротата си и не приключи с изстрел.

В 55-ата минута Даниел Начев подаде на границата на наказателното поле, след което Валери Божинов пропусна технично за Илия Димитров. Нападателят стреля, след което имаше рикошет и топката излезе в ъглов удар.

Пет минути по-късно дълго отсъствалият поради травма Андриан Краев се завърна в игра. Домакините демонстрираха скорост в идващите минути и Даниел Начев комбинира на няколко пъти чудесно с Валери Божинов и Ивайло Христов.

Левски продължи да бъде по-активният отбор, само че през второто полувреме липсваха головите рискове пред вратата на Сливнишки воин.

В 77-ата минута Даниел Начев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Симоне Игнатов стреля с глава, само че около вратата. Малко по-късно Николай Михайлов отрази отдалечен изстрел на Миланов.

В 86-ата минута Ивайло Найденов открадна топката отляво, след което нахлу в наказателното поле и продължи по земя към Андриан Краев. Атакуващият халф незабавно стреля, само че вратарят на гостите мазета. До края на дуела Левски търсеше трети гол, само че резултатът остана неизменен.
Източник: fakti.bg