Левски победи Септември с 2:0 и си върна третата позиция

...

"Левски" мина през "Септември" и отново е трети

" Левски " победи " Септември " с 2:0 и си върна третата позиция във краткотрайното класиране на Първа професионална лига. Попаденията за отбора на Делио Роси осъществиха Давид Яблонски и Габриел Обертан.

" Септември " стартира мощно срещата. Още в 3-ата минута Давид Яблонски трябваше да се намеси уверено пред вратата на Божидар Митрев. В идната офанзива Борис Галчев центрира към Крис Гади, който с глава стреля около гредата.

" Левски " отвърна в 7-ата минута, когато Буш опита да откри Антонио Вутов в добра позиция, само че прати топката в ръцете на Янко Георгиев.

Гостите продължиха да играят напористо и удар от отдалеченост на Янко Сандански мина покрай задачата. Футболистите на Делио Роси дадоха отговор с два плахи опита на Буш и Прохазка, които не затрудниха Георгиев.

В 23-ата минута Габриел Обертан изведе Давид Яблонски в чиста позиция, само че неговия удар срещна тялото на Предев и излезе в корнер.

Три минути по-късно Янко Сандански сбърка при изнасянето на топката и Габриел Обертан лиши, и подаде към Милош Цветкович, чийто шут мина над напречната греда. Французинът бе в центъра на събитията и минута по-късно, когато негов удар рикошира в състезател на съперника и напусна терена.

" Септември " отговори с бърза офанзива, която можеше да приключи с гол, само че Митрев излезе и пресече подаването към Байду. В 40-ата минута футболистите на Николай Митов имаха искания за дузпа за игра с ръка на Яблонски след удар на Мартин Тошев.

Минута преди края на полувремето Давид Яблонски с глава откри резултата, откакто засече центриране от корнер на Жорди Гомес.

След почивката " Левски " стартира доста мощно. В 49-ата минута Милош Цветкович откри Габриел Обертан, който центрира по земя към Прохазка. Словакът от няколко метра на празна врата прати топката над напречната греда.

В 88-ата минута Антонио Вутов направи непростителен пропуск останал самичък против Янко Георгиев, откакто със слаб удар прати топката в ръцете му. Секунди по-късно Габриел Обертан бе в прегръдките на съотборниците си. Французинът реши всичко в тази среща след независим пробив през центъра.

" Левски ": Божидар Митрев - Иван Горанов, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Милош Цветкович, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Антонио Вутов, Роман Прохазка, Габриел Обертан (90-Антони Белмонт), Серджиу Буш (80-Жуниор Мапуку)

" Септември ": Янко Георгиев - Георги Стоичков, Васил Добрев, Траян Траянов, Стоян Предев, Янко Сандански (83-Васил Калоянов), Борис Галчев, Иван Тилев (58-Жеан Патрик), Крис Гади (76-Димитър Костадинов), Ишмаел Байду, Мартин Тошев
Източник: btvnovinite.bg