Левски победи Лудогорец по изключително драматичен начин в първи полуфинален

...

Уникална драма в Разград! Левски победи Лудогорец след обрат, дузпи, червени картони и бой в края

Левски победи Лудогорец по извънредно трагичен метод в първи полуфинален мач от SESAME Купа на България. " Сините " се постановиха с 3:2 на " Хювефарма сцена ".

Домакините първи поведоха посредством Десподов, Михайлович изравни, а минути по-късно Бари направи обрата цялостен. В последната минута на постоянното време, първенците получиха право да изпълнят дузпа, която беше осъществена от Сотириу.

Осем минути в добавеното време, " сините " получиха също 11-метров углавен удар. Миланов извърши неопределено, само че опитът бе още един поради непозволено излизане на Слуга. След второто осъществяване Марин Петков бе прецизен за 2:3.

Предвид важащото предписание в шампионата за гол на непознат терен, " сините " имат съществено преимущество за реванша, който е на Разпети петък

Срещата стартира вихрено. Още във 2-ата минута, Илиян Стефанов получи доста положително подаване от Михайлович, само че новото попълнение на столичния гранд не съумя да вложи доста мощ и да затрудни Слуга. Четири минути по-късно, след неточност на Лудогорец, Илиян Стефанов откри Билал Бари, който подаде към Уелтон на празна врата, крилото осъществя, само че Бари е бил в засада и попадението бе анулирано след намесата на ВАР.

В 11-ата минута Лудогорец поведе. Десподов осъществя гръмък гол откакто получи дълго подаване от Шоу и отдясно се оправи с двама бранители на " сините " и матира Пламен Андреев, който не съумя да се намеси и позволи гол в мрежата си за 1:0.

След половин час игра, Драган Михайлович насочи бомбен изстрел откакто пред наказателното поле засече отбита топка след осъществяване на корнер, само че Слуга мазета. Последва накъсана игра, изпълнена с доста нарушавания. През второто полувреме " сините " подвигнаха оборотите и постановиха доминация. В 52-ата минута, Кордоба откри Цунами, той напредна вихрено и пусна незабавно към Уелтън, който стреля. Топката бе избита и попадна в Драган Михайлович, който матира Слуга за 1:1.

Две минути по-късно, Цунами центрира към наказателното поле, Антон Недялков насочи топката към личната си врата, само че Игор Пластун почисти съвсем от голлинията. В 57-ата минута Левски осъществя цялостен поврат. Сунберг засече с глава от корнер, изпълнен от Стефанов, топката попадна на десния крайник на Бари и той от близко разстреля Слуга за 1:2. В 78-ата минута двата състава останаха с по 10 играчи. След препирня сред Кордоба и Недялков, двамата бяха изгонени с втори жълти картони. В 90-ата минута Лудогорец получи дузпа след игра с ръка на Цунами. Сотитиу бе прецизен за 2:2.

В добавеното време, Левски също получи право да извърши 11-метров углавен удар. Зад бялата точка застана Георги Миланов, който беше неакуратен. Опитът бе още един поради излизане на Слуга. Марин Петков стреля от втория опит, този път тъкмо - за 3:2.

След последния съдийски сигнал се стигна до пердах. Двата щаба се спречкаха съществено, а Станимир Стоилов загуби хладнокръвие и потърси физическа кавга с Бърнард Текпетей.