Левски надделя над Академик Пловдив с 81:73 (18:14, 19:20, 17:20,

...

Левски подчини Академик Пловдив и продължава битката за плейофите

Левски надви над Академик Пловдив с 81:73 (18:14, 19:20, 17:20, 27:19) като хазаин в София в мач от 28-я (втора шестица) кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе трета поредна и общо 11-ата за „ сините “, помагайки им в борбата за класиране в топ 8 и присъединяване в плейофите на шампионата. Отборът, воден от старши треньора Димитър Ангелов, се изкачи на седмо място във краткотрайното класиране, до момента в който след два следващи триумфа Академик позволи 18-а загуба за сезона и заема десета позиция.

Домакините направиха по-добра първа четвърт и водеха с 18:14 след 10 минути игра. Пловдивчани съумяха да осъществят поврат в първите минути на втората част и дръпнаха с 5 точки при 29:24 след тройка на Ренел Къмингс, само че баскетболистите на Левски си върнаха самодейността и взеха задатък от 37:34 на почивката.

„ Сините “ задържаха водачеството през по-голямата част от третия интервал, само че в края му гостите обърнаха за малко и преди заключителните 10 минути резултатът бе еднакъв – 54:54. Тимът на Академик обаче нямаше отговор на по-ефективната игра на Левски в четвъртата част и домакините натрупаха по-солидна преднина от 14 точки, която им обезпечи успеха.

Златин Георгиев бе най-резултатен за „ сините “ с 20 точки, 6 битки и 3 асистенции. Лъчезар Димитров добави 16 точки, 5 битки и 6 асистенции, а Димитър Маринчешки приключи с 14 точки и 5 битки.

За състава от Пловдив Ренел Къмингс осъществя 22 точки и 4 асистенции, а с 13 точки и 5 асистенции се регистрира Кръстомир Михов.

В идващия кръг, на 10 април, Левски ще гостува на Берое в Стара Загора, а за Академик следва посещение в Шумен. / БТА