Левски надделя над Академик Пловдив с 81:73 (18:14, 19:20, 17:20,

...

Левски се справи с Академик Пловдив и продължава да мечтае за участие в плейофите

Левски надви над Академик Пловдив с 81:73 (18:14, 19:20, 17:20, 27:19) като хазаин в София в мач от 28-ия кръг на Втората шестица в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Победата бе трета поредна и общо 11-ата за „ сините “, помагайки им в борбата за класиране в топ 8 и присъединяване в плейофите. С днешния триумф тимът на Димитър Ангелов се изкачи на 7-ото място във краткотрайното класиране, до момента в който пловдивчани са на 10-ата позиция с баланс 10-18.

Домакините направиха по-добра първа четвърт, след която водеха с 18:14, само че състезателите на Академик съумяха да осъществят поврат в първите минути на втората част и дръпнаха с 5 точки при 29:24 след тройка на Ренел Къмингс. В оставащото време до почивката баскетболистите на Левски въпреки всичко си върнаха самодейността, оттегляйки се с най-малък задатък при 37:34.

" Сините " задържаха водачеството си и в огромен интервал от третата част, в чийто край гостите въпреки всичко заличиха пасива си и по този начин решителният интервал стартира при тъждество - 54:54. В хода на решителните 10 минути обаче столичани бяха по-ефективни и в последна сметка справедливо се добраха до успеха.

Златин Георгиев бе най-резултатен за Левски с 20 точки, Лъчезар Димитров добави 16, а Димитър Маринчешки приключи с 14.

За гостите от Академик Пловдив Ренел Къмингс осъществя 22 пункта, до момента в който с 13 се регистрира Кръстомир Михов.