Левски Лукойл постигна убедителна победа над Черно море Тича във

...

Левски Лукойл размаза Черно море Тича

Левски Лукойл реализира безапелационна победа над Черно море Тича във Варна със 110:57 в последния мач на двата тима от постоянния сезон в НБЛ. Капитанът на Черно море Тича Пламен Алексиев пък изигра последния си мач и постави завършек на спортната си кариера. За домакините Георги Боянов приключи с дабъл-дабъл - 12 точки и 12 битки.

Левски приключи постоянния сезон на второ място с актив от 20 победи и 4 загуби. Черно море Тича остана на последното 9-то място след 2 триумфа и 22 провали и няма да взе участие в плейофната фаза на конкуренцията.

През първата част гостите бяха изрично по-добрият тим. Те поведоха още през цялото време с 10:0, а по-късно започнаха да натрупат преднина, която в края на първата част доближи до 20 точки - 31:11. През втората част обстановката не се промени. Гостите бяха още веднъж по-добрият тим на игралното поле и продължиха да натрупат преднина. Стрелбата на домакините и играта им в отбрана не бе на равнище и на полувремето Левски Лукойл другояче повече от сериозен задатък от 33 точки - 58:25.

След почивката още веднъж Левски сподели повече класа. Гостите продължиха да натрупат преднина и без значение че допускаха неточности съумяха да поведат с 40 точки при 67:27. Гостите демонстрираха много красиви осъществявания и атрактивни осъществявания. " Сините " взеха третата част с 26:11, а преди последната задатъкът им бе 48 точки. През последната част гостите нямаха никакви проблеми и справедливо взеха мача със 110:57.
Източник: fakti.bg