Лестър спечели с 2:0 срещу гостуващия Евертън в мач от

...

"Лестър" с първи успех при Пюел

" Лестър " завоюва с 2:0 против гостуващия " Евертън " в мач от десетия кръг на британската Висша лига.

Двубоят беше дебютен за новия ментор на домакините Клод Пюел, който пое състава в средата на седмицата.
С втория си следващ триумф " Лестър " събра 12 точки и се изкачи до 11-ото място в подреждането.

" Евертън " пък продължава да бъде в зоната на изпадащите на 18-ото място с 8 точки, откакто остана единствено с една победа в последните девет мача от шампионата.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута, когато при бърза контраофанзива Рияд Марез беше изведен в дясно в пеналта и той с отличен пас по тревата пусна към Джейми Варди, който от близко засече в мрежата.

Демарай Грей удвои десетина минути по-късно. Той насочи остро центриране от ляво към далечната греда, Джонджо Кени се опита да почисти, само че единствено отклони леко топката и тя спря за повторно в мрежата на Джордън Пикфорд.
Източник: btvnovinite.bg