Леганес елиминира драматично Райо Валекано на 1/16-финалите за Купата на

...

Късметът обърна гръб на Райо Валекано

Леганес отстрани трагично Райо Валекано на 1/16-финалите за Купата на краля в Испания. Отборът на Маурисио Пелегрино се наложи с 1:0 като посетител и с общ резултат 3:2 продължава напред.

Райо несъмнено доминираше на " Вайекас ", а и имаше преимуществото от положителния резултат в първия мач (2:2). Домакините обаче бяха преследвани от малшанс и направиха много пропуски.

¡FINAL EN VALLECAS! ¡¡¡Estamos en octavos!!! Rayo Vallecano 0(2), - Leganés, 1(3) #RayoLeganés #CopadelRey pic.twitter.com/QzHBlbQ8E9
— C.D. Leganés (@CDLeganes) 4 декември 2018 година
В 17-ата минута удар на Набил Ел Зар се отклони от бранителя на Райо Емилиано Веласкес и топката влезе във вратата. В средата на първото полувреме домакините получиха дузпа, само че португалецът Бебе не съумя да я осъществя.

След почивката натискът на " пчеличките " се оказа ялов и Леганес удтржа минималния си задатък.